"Ақмола облысы білім басқармасының Зеренді ауданы бойынша білім бөлімі Жаңаауыл ауылының бастауыш мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Коммунальное государственное учреждение "Начальная школа села Жанааул отдела образования по Зерендинскому району управления образования Акмолинской области"

СоцСети

    

Ұйымдар тізімі

Галерея

Смотреть все>>>

Жоспарлар

 

 

Күні: 

Сынып: 2

Пәні:Қазақ тілі

88-сабақ

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Мұғалім: Махметова Г.Н.

Сабақтың тақырыбы

Ұлтымыздың салт-дәстүрін білгенің жөн. Зат есім

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

2.4.2.3* сөз таптарын (зат есім, сын есім, сан есім, етістік) ажырату

2.2.4.1мұғалімнің көмегімен мәтіннің тақырыбы мен негігі ойды анықтау

Сабақтың мақсаттары

Барлығы: зат есімдерге сұрақтар қоя біледі

Көбі: Сөз таптарын (зат есім, сын есім, сан есім, етістік) ажыратады

Кейбірі: кім?кімдер?не ?нелер?сұрақтарын қандай зат есімдерге қойылатынын анықтай алады.

Жетістік критерийлері

Кім?Не? сұрақтарына жауап беретін сөздерді табады.

- сөз таптарын (зат есім, сын есім, сан есім, етістік) ажыратады

-Өлең мазмұны бойынша қойылған сұрақтарға жауап бере алады.

Құндылықтарды дарыту

Халқымыздың салт-дәстүрлерін құрметтеуге тәрбиелеу

Пәнаралық байланыс

Әдебиеттік оқу,жаратылыстану

Тілдік құзыреттілік

Зат есім, сын есім, етістік, сан есім

Алдыңғы білім

Зат есім

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Сабақтың басы

Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру

5 минут

Психологиялық дайындық

 

Сөз таптары туралы не білеміз?Сөз таптарын атайды,сұрақтар қояды.(ламинатталған парақшаға оқушылар сұрақтарға жауап беретін бір сөзден жазады)

(Ұ)Зат есім. Сын есім.Етістік.Сан есім

Мысалы: оқушы,білімді ,оқыды,бес

Сабақтың ортасы

30 минут

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1-тапсырма.Сөзжұмбақты шеш!Сөзжұмбақты дұрыс шешсек сабағымыздың тақырыбы шығады

 

Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау

(Ұ;ҚБ)2-тапсырма «Адасқан суреттер!»Суреттерді дұрыс орналастыр.

Кім?  кімдер?    не?    нелер?

Күйші  торғай

Сатушы  қайың

Оқушылар  сиыр

Тігінші мектеп

Биші таулар

Ана

сәби

 

Неге осылай суреттерді топтастырдыңдар? Қандай ереже шығаруға болады?

ЕРЕЖЕ:Адамға қатысты сөздерге кім?не?,заттар мен жануарларға не?нелер?деген сұрақтар қойылады.

(Ж;ҚБ)3-тапсырма:5.Жұмбақты түсініп оқы

- мазмұны бойынша сұрақтар қой және жауап бер

-Кім?не?сұрағына жауап беретін сөздерді тап.

(Ө;ҚБ)

4тапсырма.16-жаттығу .

(Т;ҚБ)5-тапсырма

5-тапсырма Мәтінді қатесіз көшіріп жаз

 «Дұрыс-бұрыс»ойыны (АКТ)

Не?нелер?деген сұрақтарға жауап беретін сөздерді ажырату

Сабақтың соңы

5 минут

Рефлексия

-Бүгін сабақта не білдік?

Сабақта қандай тапсырмалар оңай болды?Қандай тапсырмалар қиындық тұғызды?

Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз?

Оңнан солға қарай оқыса да, солдан оңға қарай оқыса да өзгермейтін сөздерді тауып жазады

-Кім? Не? сұрақтарына жауап беретін сөздерді табу білігін бағалау

-Зат есімдерді ажырату білігін бағалау

-Мәселеден хабардар екенін көрсете отырып, өзгелердің пікірін тыңдап,өз ойымен бөлісу білігін бағалау

-Ой ұшқырлығын, болжау жасай алуын бағалау

Жаңартылған күні: 12.04.2019 22:39
Құрылған күні: 08.03.2021 16:19

Текст