"Ақмола облысы білім басқармасының Зеренді ауданы бойынша білім бөлімі Жаңаауыл ауылының бастауыш мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Коммунальное государственное учреждение "Начальная школа села Жанааул отдела образования по Зерендинскому району управления образования Акмолинской области"

СоцСети

    

Ұйымдар тізімі

Галерея

Смотреть все>>>

Білім беру қызметі

ыыыыыыыыыыыыыыыы

Қысқа мерзімді жоспар

Пән: Сауат ашу

Мектеп: Жаңауыл бастауыш мектеп

Ортақ тақырып: Тағам және сусын

Мұғалімнің аты:Махметова Гульмира

Күні: 3.04.19

 

Сынып: 1

Қатысқандар: 2

Қатыспағандар:0

Сабақ тақырыбы

Ас адамның арқауы. Дыбыстар мен әріптер

Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары

1.1.7.1 тыңдалған мәтінге өз көзқарасын жай сөйлем мен білдіру ұнайды (ұнамайды)

1.1.3.1 мұғалімнің көмегімен оқиғаның ретін сақтай отырып баяндау

1.1.9.1 сөздегі дыбыс түрлерін (дауысты, дауыссыз, жуан және жіңішке дауыстылар) ажырату және дұрыс дыбыстау

1.3.5.1 тақырыпқа байланысты керекті сөздер, сызбалар, суреттер, белгілерін қолдана отырып, жай сөйлемдер (мәтін құрастыру және жазу)   

1.3.8.1 жазу жолын жоларалық кеңістікті, жолдың жоғарғы және төменгі сызығын сақтап, әріп элементтерін каллиграфиялық талаптарға сай жазу

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар орындай алады:

-дыбыс түрлерін ажыратады, тыңдалған мәтінге өз көзқарасын айтады

Оқушылардың көпшілігі орындай алады:

-мәтін бойынша оқиғаның ретін сақтай отырып әңгімелейді, жаңа сөзге дыбыстық талдау жасайды

Кейбір оқушылар орындай алады:

-мәтін бойынша қойылған сұраққа жауап береді. Жаңа сөзді қолданып сөйлемдер құрады 

Бағалау критерийлері

-мұғалімнің көмегімен оқиғаның ретін сақтай отырып баяндайды

-сөздегі дыбыс түрлерін ажыратады, дұрыс дыбыстайды

- тақырыпқа байланысты мәтін  құрастырады, көркем етіп жазады.

Тілдік мақсат

 Тірек сөздерді қолдану арқылы оқушылардың сөйлеу мәдениетін қалыптастыру

Түйінді сөздер мен сөз тіркестері:

-түскі ас - обед - lunch

 Талқылауға арналған сұрақтар:

  • Біз не үшін тамақтанамыз?
  • Тамақтану ережесі дегеніміз не?
  • Дұрыс тамақтану дегенді қалай түсінесің?
  • Дұрыс тамақтану үшін қалай тамақтану керек?

Құндылықтарды дарыту

Салауатты өмір салтын ұстануды, дұрыс тамақтануды, денсаулықты күтуді оқушы бойына қалыптастыру.

Пәнаралық байланыс

Дүниетану - күнделікті өмірде тұтынатын азық-түліктердің табиғаттан алынатындығына көз жеткізу

АКТ қолдану дағдылары

Bilim land, imektep.kz, massaget.kz. пайдалану арқылы  АКТ  дағдыларын қалыптастыру

Бастапқы білім

Дыбыстар мен әріптер туралы біледі

Жоспар

Жоспарланған уақыт есебі

 

Ресурстар

 

Басы

 

Сәлемдесу

Психологиялық  дайындық

Қуанамын мен де,

Қуанасың сен де.

Қуанамыз бәріміз.

Арайлап атқан күнге

Жақсы көңіл-күймен сабағымызды бастаймыз!

Топқа бөлу

«Мозайка»  әдісі арқылы топқа бөлу.

 

 

 

 

 

 

 

 

Суреттер

Ортасы

 

1. Т.Ж. «Диалог» әдісі

Әли мен Мерейдің диалогын оқыту талдау

 

Дескриптор

-диалогты рөлге бөліп оқиды

-негізгі ойды анықтайды

-сұраққа дұрыс жауап береді.

Кері байланыс: «Серпілген доп»

ҚБ:   «Бас бармақ» әдісі

 

2. Ж.Ж

Неге?  Неліктен?   Не үшін?

Мәтінді оқып шығып, қандай тамақ түрлері келтірілгенін анықтайды. Бір-біріне сұрақ қою арқылы ізденеді.

 Дескриптор

-тамақ  түрлерін атайды

-мәтін желісі бойынша мазмұнын айтады

-мәтін мазмұнына сай өлеңдер, тақпақтар айтады.

-тірек сөздерге дыбыстық талдау жасайды

Кері байланыс: «Бағдаршам»

ҚБ:  «Бас бармақ» әдісі

 

                  Сергіту сәті

Тереңдет ойыңды,

Тік ұстап бойыңды.

Құстарға ұқсайық,

Қалықтап ұшайық

Шық алға оң қанат,

Шық алға сол қанат,

Шаршаған кездерде

Қонайық жорғалап.

 

3. Т.Ж. Суретіне қарап таны

Суретіне қарап, олардың қандай дыбыс шығаратынын анықта.

 

Дескриптор

-жаңа сөздерді табады, дұрыс дыбыстайды

-суреттегі заттарды атайды

-сурет бойынша мәтін құрастырады

Кері байланыс: «Бағдаршам»

ҚБ:  «Бас бармақ» әдісі

 

4. Ж.Ж. «Рөлдік ойын»

     Әли мен Мерейдің диалогын рөлге бөліп оқыту. жаңа ақпаратты оқып беріп, талдау жасату. Жаңа ақпаратты игерту мақсатында мысалдар келтіріп, тақтада дәлелдеу жұмыстарын жасап көрсету.

Дескриптор

-диалогты рөлге бөлініп оқиды

-мысалдар келтіре отырып дәлелдейді

Кері байланыс: «Бағдаршам»

ҚБ:  «Басбармақ» әдісі

 

5. Жаз. «Бір ауыз сөз» 

Сурет бойынша әңгіме құрастырып жаз.

 

Оқулықта берілген тапсырманы дәптерге орындату. бір ғана сөз жазып тақтаға жапсырады. Мысалы, ұнайды, пайдалы, т.с.с.

Дескриптор

-сурет бойынша әңгіме құрап жазады

-дұрыс тамақтану тәртібін айтады

-жаңа сөздерді дәптерге көркем жазады

-жаңа сөздерге дыбыстық талдау жасайды

Кері байланыс: «Бағдаршам»    

ҚБ:  «Басбармақ»

 

Оқулықпен жұмыс

 

https://www.google.ru

 

 

 

       

 

 

 

 

Тақтамен жұмыс

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Оқулықтағы суретпен жұмыс

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Рөлдерге бөлініп ойнайды

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Дәптермен жұмыс

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Соңы

 

 

 

Кері байланыс

«Еркін микрофон»

Қолға микрофон алып, бүгінгі сабақ жайлы өз ойларын ортаға салады.

 

 

Қосымша мәліметтер

Саралау-оқушыға мейлінше қолдау  көрсетуді қалай жоспарлайсыз?

Қабілетті оқушыға тапсырманы

қалай түрлендіресіз?

Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

 

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Барлығы:

-Сурет бойынша әңгіме құрап жазады

Көпшілігі:

-Тамақтану ережесін құрастырады

Кейбіреуі:

-Жаңа сөздерге дыбыстық талдау жасайды, мысалдар келтіреді

Смайликтер арқылы бағалайды

 

 

 

 

 

Ас даярлағанда пышақ, шанышқы сияқты құралдарды сақтықпен пайдалану қажет. Дұрысы жаныңда үлкендердің болғаны.

Рефлексия

Сабақтың мақсаты мен оқу мақсаттары орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді?

Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті?

Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма ? (тапсырмалар сәйкес болды ма?)

Уақытты қалай пайдаландым?

Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім және неге?

Өз сабағыңызды талдау үшін осы бос орынды пайдаланыңыз. Сол жақта берілген сұрақтарға жауап беріңіз.

 

Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1.

2.

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алды (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1.

2.

Сабақ барысынада сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/ қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?

             

 

Жаңартылған күні: 12.04.2019 23:47
Құрылған күні: 12.04.2019 23:47

Текст